Renáta Foltysová - fotografka z Opavy

O Renatici

Kdo jsem? Narodila jsem se 22. prosince 1977 a nikdy jsem nebyla klidné, hodné děvčátko. Moje temperamentní dušička vždy hledala strom, na který mohu vylézt, louži v které se vymáchat,  abych mohla život sledovat z toho nejzajimavěšího úhlu. Takže Renatečko mně moc neříkali a Renatice prostě sedí lépe. A to mně zůstalo dodnes :-)
Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu a Hotelovou školu. Rok strávila na studiu v USA ve Wisconsinu na Superior Senior High school. V roce 2009 jsem začala studovat fotografii nejdříve na Lidové konzervatoři a  Múzické škole v  Ostravě, a poté jsem absolvovala rekvalifikační dálkové studium na institutu fotografických studií PHOTO – Genia v Brně.
Moje duše fotografky se však probudila mnohem dříve, a to když mi můj táta půjčil poprvé do ruky Flexaret. Nyní si žiju svůj sen profesionální fotografky. Miminka fotím v překrásném ateliéru v samém centru Opavy. Rodiny a těhulky zde fotím když počasí nedovolí jinak protože ještě mnohem raději fotím někde venku, nejčastěji v přírodě.
Jsem vdaná, mám dvě dcery a s nimi trávím volné chvíle nejčastěji v pohybu, sportem na horách a v přírodě. S mým milovaným mužem si plníme svůj sen a opravujeme chaloupku v srdci Jeseníků nedaleko Pradědu. Jednou tam možná budu pořádat nějaké kurzy na focení nebo setkání jogínek :-) Tam na chaloupce se také učím lítat s dronem a fotit zajímavé místa z výšky. 

Focení  miminek a focení vůbec pro mě znamená vyprávění příběhů. Baví mne vdechnout život vzpomínkám.  

Renáta Renatice Foltysová

Renatice portret -web.jpg

Kontaktujte mne

Opava

Věnceslava Hrubého 10, 747 06

info@renaticefoto.cz

Tel: +420-725 705 379

​ICO: 87251663

Success! Message received.