top of page
  • Renáta Foltysová

Vítejte na mém blogu! na úvod vám povím kdy a kde fotím novorozené miminka.

Dny jsou tak únavné a dlouhé a však roky plynou neskutečně rychle. Už po pár dnech sledujete ty rozdíly, jak se miminka mění. Už po pár týdnech si uvědomujete, že ty okamžiky jsou nenávratně pryč. Fotografie je překrásný nástroj jak tyto chvíle zmrazit a uchovat si vzpomínku na jedinečné momenty navždy.Často se mi stává , že mi maminky píší nebo volají o termín focení, když už je miminku několik týdnů. Snažím se sice vyhovět, ale ne vždy je to možné a to zejména proto, že nejlepší čas pro tyto snímky je brzičko po návratu z porodnice nebo po porodu. Z mých zkušeností upřednostňuji focení v průběhu druhého týdne od narození. Maminky jsou v rámci možností alespoň trošičku v rekonvalescenci po porodu a miminka jsou ještě spavá a flexibilní stejně jako byli v bříšku maminek. Výjimkou bývají předčasné narozené děti. U těch obvykle čekáme téměř do termínu jejich plánovaného narození.


Miminka fotím již 10 let a za tu dobu jsem odfotila již na 750 novorozeňátek. Ateliér mám v Opavě a právě se stěhuji do nového krásného fotoateliéru v centru města Opavy. Je to překrásný prostor s mnoha benefity a ohromným kouzlem. V historické budově v úplném centru města Opavy se nachází jógové studio Luna, kde se chodí cvičit, relaxovat a vzdělávat se. v prostorách je také ambulance fyzioterapie skvělé Helči Brandové.

Tato budova jež si zachovala své původní prvky což je nejvíce patrné hned při vstupu na fasádě krásné opraveného průčelí. Co miluji jsou originální dřevěné podlahy a vysoké stropy a tak se kouzlo ještě umocňuje. K tomu všemu moderní a maximální komfort pro naše klienty, útulná recepce, šatny, a vše podpoří výtah až ke dveřím ateliéru a také možnost parkování v parkovacím domě, jež je k našemu studiu přímo napojený.

Fotoateliér je místo kde fotím převážně miminka, ale občas také těhulky a rodiny, když to okolnosti nebo počasí žádají. Zatím jsme v procesu zařizování. Schválně píši jsme neb se o prostor dělím a čím dál tím častěji také společné tvořím s báječnou a talentovanou Luckou Deutsch. Ještě to nějakou dobu trvat než to bude dle našich představ, ale fotit už fotíme zde. Až to ale bude hotové bude překrásné a to se jistě s Vámi podělíme.

Focení miminek je překrásná práce. Mám štěstí, že mohu tvořit a zachycovat štěstí. Neváhejte mne proto kontaktovat hned z porodnice.


S láskou Renáta alias RenaticeFOTO22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page