top of page

Vítejte na mém blogu! Na úvod vám povím kdy a kde fotím novorozené miminka.

Aktualizováno: 23. 3. 2023

Na samém začátku jsou dny tak únavné a dlouhé a však čas plyne neskutečně rychle. Už po pár dnech sledujete ty rozdíly, jak se miminka mění. Už po pár týdnech si uvědomujete, že ty okamžiky jsou nenávratně pryč. Fotografie je překrásný nástroj jak tyto chvíle zmrazit a uchovat si vzpomínku na jedinečné momenty navždy.Často se mi stává , že mi maminky píší nebo volají o termín focení, když už je miminku několik týdnů. Snažím se sice vyhovět, ale ne vždy je to možné a to zejména proto, že nejlepší čas pro tyto snímky je brzičko po návratu z porodnice nebo po porodu. Z mých zkušeností jednoznačně upřednostňuji focení v průběhu druhého týdne od narození. Maminky jsou v rámci možností alespoň trošičku v rekonvalescenci po porodu a miminka jsou ještě spavá a flexibilní stejně jako byli v bříšku maminek. Výjimkou bývají předčasné narozené děti. U těch obvykle čekáme téměř do termínu jejich plánovaného narození.


Miminka fotím již 10 let a za tu dobu jsem odfotila již na 800 novorozeňátek. Ateliér mám v Opavě v centru města. Je to překrásný prostor s mnoha benefity a ohromným kouzlem. V historické budově v úplném centru města Opavy se nachází jógové studio Luna, kde se chodí cvičit, relaxovat a vzdělávat se. V prostorách je také ambulance fyzioterapie skvělé Helči Brandové.

Tato budova si zachovala své původní prvky, což je nejvíce patrné hned při vstupu na fasádě krásně opraveného průčelí. Co miluji - jsou originální dřevěné podlahy a vysoké stropy a tak se kouzlo ještě umocňuje. K tomu všemu moderní a maximální komfort pro naše klienty, útulná recepce, šatny, a vše podpoří výtah až ke dveřím ateliéru a také možnost parkování v parkovacím domě, jež je k našemu studiu přímo napojený.

Fotoateliér je místo kde fotím převážně miminka, ale občas také těhulky a rodiny, když to okolnosti nebo počasí žádají. Ateliér sdílím společně a často také tvořím společně s báječnou a talentovanou Luckou Deutsch. Stále je zde co vylepšovat, ale i tak považuji tento prostor za překrásné místo k tvoření jež má svůj "genius loci".

Focení miminek je překrásná práce. Mám štěstí, že mohu tvořit a zachycovat štěstí. Neváhejte mne proto kontaktovat hned z porodnice.


S láskou Renáta alias RenaticeFOTO35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page